Pristatymas

,, Projekto ,,Europinio darbo proceso sanprata automobilių priežiūros ir remonto kontekste “

 Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0785

PRISTATYMAS

Laikydami rankose kvalifikacinius sertifikatus išgyvenome du prieštaringus jausmus: liūdesį, kad ši puiki stažuotė jau baigiasi ir teks atsisveikinti su gerais mokytojais,  meistrais  bei naujais draugais, ir džiaugsmą, kad daug  išmokome ir grįžę į  Lietuvą turėsime ką papasakoti ir kuo pasidalinti.

MES  APIE  PROJEKTĄ

Mes – tai 20 automobilių mechanikų iš VšĮ Raseinių ir Smalininkų TVM bei Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro.

Mes  dalyvavome Leonardo da Vinči programos projekte ir atlikome 3-jų savaičių praktiką Vokietijoje, F+U Sachsen gGmbH  kvalifikacijos kėlimo įstaigoje.

Mūsų tikslas buvo:

 •  IŠMOKTI  ( PROFESINIS TOBULĖJIMAS )  ir :

– dalyvauti europiniame darbo procese;

– įgyti naujos patirties ir kompetencijų;

–  transformuoti įgytus įgūdžius;

– suvokti mokymosi be sienų naudą asmeninei   profesinei karjerai.

 • PAŽINTI   KITOKIĄ DARBO IR GYVENIMO  KULTŪRĄ.
 • PATIRTI  BENDRAVIMO  IR MOBILUMO DŽIAUGSMĄ

Mūsų puoselėtos viltys:

1. Praplėsti profesinių gebėjimų ir kompetencijų apimtį  testavimo ir diagnostikos srityse.

2. Padirbėti su   moderniomis automobilių remonto ir priežiūros technologijomis. Įvertinti  pranašumus ir populiarinti jas Lietuvoje.

3. Susipažinti su europiniais darbinės veiklos reikalavimais ir vertinimais.

4. Lavinti  profesinę užsienio k.  ir panaudoti  ją profesiniam tobulėjimui.

5. Dalyvauti Vokietijos darbo įgūdžių tobulinimo procese  ir gauti  EUROPASS   ir kitus  kvalifikacinius gebėjimus liudijančius dokumentus.

6. Sustiprinti pozicijas konkurencinėje kovoje už darbo vietą ir pasitikėjimą savo profesinėmis galimybėmis;

7.Susipažinti su kitos šalies darbo kultūra ir darbo sąlygomis, susirasti draugų.

8. Prisidėti prie specialybės  mokymo turinio atnaujinimas mokyklose.

Mūsų įgyvendinta programa:

 • Intensyvi praktika –     103 val.

Individualus ir grupinis darbas  automobilių remonto   centre.

 • Specialybės kompetencijas atitinkantys praktiniai seminarai –  8,5 val.

– Vokietijos automechanikų rengimo sistema.

– Automobilių  mechatroniko   rengimo programa.

 •  Su specialybės kompetencijomis susijusios ekskursijos  – 8,5 val.

Ekskursijos į automobilių remonto centrus,    automobilių gamyklas.

 • Iš viso 120 val. ( 15 d. X  8 val.=  120 val)

Mūsų praktikos turinys

 • Ardėme ir   surinkome VW ir Opel automobilių stabdžių įrangą.
 • Susipažinome su variklio tepimo sistemos struktūra ir tepimo metodika.
 • Lankėmės Mersedes automobilių centre Scholz &Wollenstein.
 • Nustatinėjome gedimus naudojant elektronines testavimo priemones.
 • Atlikome ABS  sistemos diagnostiką  įvairių markių automobiliuose.
 • Naudojome diagnostinius instrumentus  remontuojant variklius.
 • Naudojom MPJ  matuojant įvairių variklių oro srautus.
 • Atlikome centrinio degalų įpurškimo testavimus naudojant klaidų konstatavimo prietaisus su poslinkių elektroniniais integratoriais.
 • dirbome su išmetamų dujų nustatymo blokais.
 • Benzino tiesioginio įpurškimo sistemos ir funkcijų diagnostika.
 •  Atlikome elektroninį ašies matavimą.

Mums padėjo ir mumis rūpinosi:

Priimančioje organizacijoje už projekto koordinavimą  atsakinga buvo Gundula Pinillo, už praktikos organizavimą ir kontrolę – meistras A. Metzdorf.

Siunčiančioje organizacijoje už projekto vykdymą, kalbinį parengimą, organizacinius klausimus buvo atsakinga projektų vadovė Irena Petrauskienė. Už stažuotės programos turinio užtikrinimą, profesinių įgūdžių vystymą, pritapimą naujoje socialinėje ir profesinėje aplinkoje – lydintys asmenys: profesijos mokytojas Donatas Maslauskas ir mokytojas Deivis  Koba.

VšI Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokinių praktika užsienyje. Leonardo da Vinči programos mobilumo projektas Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0291

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokiniai kasmet gali išvykti į užsienį ir praktiškai susipažinti su kitų šalių naujausiomis gamybos technologijomis, kultūra,darbo aplinka, sąlygomis.

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla laimėjo konkursą ir įgyvendino Europos Sąjungos Leonardo da Vinči programos mobilumo projektą „Ateitis reikalauja asmenybės mobilumo ir naujų kompetencijų, įgyjamų per tarptautinę praktiką“ (Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0291). Projekto įgyvendinimui iš ES gauta 22 782 EUR (78 662 litai).

Pagrindiniai projekto tikslai buvo: sudaryti sąlygas vystyti profesinius įgūdžius ir kvalifikacijas, skatinti asmeninį tobulėjimą ir užimtumą darbo rinkoje; supažindinti projekto dalyvius su europinio darbo proceso samprata vokiečių gastronomijos kontekste; suteikti galimybę profesinio mokymo įstaigoms pasikeisti profesine patirtimi per bendradarbiavimą ir mobilumą. Užsienio partneris sudarė tinkamas sąlygas projekto tikslų įgyvendinimui. Kartu su raseiniškiais projekte kaip partneriai dalyvavo Varėnos TVM ir Smalininkų TV mokiniai. 16 projekto dalyvių vyko į Vokietiją, į F+U Sachsen GmbH.

Mokiniai dirbo Chemnitz‘o profesinio rengimo centro restoranuose: dengė šventinius stalus, aptarnavo renginius, plakė kokteilius, aptarnavo lankytojus. Jie susipažino su vokišku stalo etiketu, puošė pobūvių stalus ir patalpas.

Vyko ne tik gamybinis – praktinis darbas, bet ir teoriniai seminarai apie alaus serviravimo ypatumus, valgiaraščio sudarymą ir pristatymą, specifinius indus, taures, įrankius bei jų panaudojimo galimybes. Praktikantai lankėsi alaus darykloje ir Meisen‘o vynininkystės kooperatyve, kur stebėjo vokiško alaus ir vyno gamybos technologinius procesus, aptarė laikymo ir transportavimo reikalavimus. Didmeninės prekybos sandėliuose susipažino su labai plačiu baro gėrimų asortimentu, pagal individualias užduotis atliko alkoholinių ir bealkoholinių gėrimų aprašymus.

Įdomi, turininga buvo ir laisvalaikio programa. Savaitgaliais apžiūrėtos apylinkės ir aplinkiniai miestai. Projekto dalyviai žavėjosi Drezdeno senamiesčiu, pasaulinės reikšmės baroko architektūros meno kūriniu Cvingeriu, viena gražiausių Europoje „Frauenkirche“ bažnyčių. Leipcige aplankė „Mugių paviljonų miestelį“, turėjo unikalią progą aplankyti tuo metu mieste veikiančią „Amazonien“ tropikų džiunglių 360 0 panoramą. Įspūdinga buvo ir ekskursija po Berlyną: dalyviai nusifotografavo prie Berlyno sienos, aplankė Brandenburgo vartus, Pergalės koloną, televizijos bokštą, Reichstago pastatą, ekskursiniu autobusu pravažiavo pro kanclerės Merkel rezidenciją ir nuostabiai apšviestą milijoninės sostinės centrą.

Projekto dalyviams buvo užtikrintos geros gyvenimo sąlygos, nes Chemnitz profesinio rengimo centro praktinio mokymo bazėje Einsiedel yra ne tik modernūs ir patogūs bendrabučiai, bet ir nemokamos sporto salės, aikštynai, boulingo patalpos, bilijardo, diskotekų salės, mažos savitarnos kavinės, informacinis centras su nemokama interneto prieiga, poilsio kambariai su audio ir video aparatūra. Mokiniai galėjo nemokamai naudotis modernia skalbykla, džiovinimo ir lyginimo mašinomis, filmų ir dviračių nuomos patarnavimais.

F+U – tarptautinė įmonė, čia stažuojasi įvairių specialybių mokiniai iš įvairių šalių. Lietuviai susipažino ir smagiai, įdomiai leido laiką su vokiečių, turkų, ispanų, kinų, čekų, vengrų, Malaizijos ir Tailando jaunimu. Lietuviai prisilietė prie šalių kultūros ir gyvenimo būdo realijų.

Praktikantų darbas buvo gražiai įvertintas: jiems iškilmingai įteikti praktikos sertifikatai. Visi dalyviai gavo Europoje pripažįstamus Europass mobilumo dokumentus, liudijančius apie sėkmingai atliktą darbinę praktiką užsienyje. Malonu buvo gauti ir projekto rengėjo, VšĮ Raseinių TVM, pažymėjimą apie dalyvavimą tarptautiniame LEONARDO DA VINCI programos mobilumo projekte. Dalyviai džiaugėsi tuo, kad projekto vykdyta veikla atitiko jų norus, poreikius ir lūkesčius: jie susipažino su Vokietijos virėjų, barmenų ir padavėjų darbo specifika, įgavo naujų profesinių įgūdžių; gavo tarptautinį EUROPASS ir kitus kvalifikacinius gebėjimus liudijančius dokumentus, sustiprino pozicijas konkurencinėje kovoje; išbandė naujas praktinio mokymo(si) formas ir technologijas; geriau suvokė mobilios darbo rinkos poreikius, įgijo tarptautinio bendravimo, mobilaus gyvenimo būdo patirties; sustiprino pasitikėjimą savo profesinėmis galimybėmis; turėjo galimybę mokytis specialybės užsienio kalbos natūralioje aplinkoje.

Šis projektas daugumai dalyvių buvo pirmoji tolima kelionė už Lietuvos ribų, akivaizdi pažintis su padavėjo – barmeno darbo sąlygomis užsienyje, su Vokietijos gamta, kultūra, tradicijomis ir papročiais. Tai nepaprastai naudinga ir nepamirštama profesinė ir gyvenimiška patirtis, kurią projekto dalyviai mielai išgyventų dar ir dar kartą.

 

Irena Petrauskiene, projektų vadovė

Mūsų facebook puslapis

FB pageplugin test

Pamokų laikas

 • Pirmadienis - penktadienis
 • 1. 8:00 - 8:45
  2. 8:55 - 9:40
  3. 9:50 - 10:35
  4. 10:45 - 11:30
 • Pietų pertrauka
 • 5. 12:00 - 12:45
  6. 12:55 - 13:40
  7. 13:50 - 14:35
  8. 14:45 - 15:30
  9. 15:35 - 16:20

Mūsų draugai

 • cvkaunas
 • http://www.egzaminai.lt/naujienos/
 • http://www.smpf.lt/europass/epp
 • Švietimo informacinių technologijų centras
 • Švietimo ir mokslo ministerija
 • Ugdymo plėtotės centras
 • Vivateco
 • VšĮ Švietimo tinklas
 • webtau

Archyvas