Žemės vaikai 2012

2012 gegužės 21   //   Archyvas

Šių metų gegužės 8d., VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinė Monika Jačunskaitė-Laurynienė, lydima ekonomikos mokytojos metodininkės Danutės Asauskienės, dalyvavo Respublikinio kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkurse „Žemės vaikai 2012“. Profesijų konkursas vyko Lazdijų r. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje.

Dalyvavo žemės ūkio, technologijos ir verslo mokyklų, profesinio rengimo centrų mokiniai, kurie mokosi pagal kaimo turizmo organizatoriaus, smulkiojo verslo paslaugų teikėjo ir viešbučio darbuotojo formaliojo profesinio mokymo programas.

Rungtis atvyko 29 mokiniai iš 22 profesinio mokymo įstaigų. Dalyviai turėjo atlikti 3 užduotis, t.y., konkurso dalyvių prisistatymas, verslumo testo atlikimas ir praktinė užduotis pagal atitinkamą profesinio mokymo programą.

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos  (TVM) direktorius Stasys sveikino svečius, pasidžiaugė, kad  konkursas „Žemės vaikai“ vyksta jo vadovaujamoje mokykloje, pasveikino moksleivius bei jų mokytojus. S. Saladinskas pristatė komisiją, kuriai vadovavo  dr. Adelė Astromskienė, Aleksandro Stulginskio universiteto Verslo vadybos katedros docentė.

Jolita Savickienė, Socialinių mokslų kolegijos lektorė, Romualdas Makauskas, Veisiejų TVM direktoriaus pavaduotojas ugdymui taip pat negailėjo gražių ir gerų linkėjimų.

Pasiklausius sveikinimų atėjo laikas konkurso dalyviams susipažinti. Kiekvienas turėjo prisistatyti, o tam galėjo skirti 5 minutes.

Moksleiviai pristatė savo mokymo įstaigas, pasakojo apie save, komisijai ir žiūrovams dovanojo pačių sukomponuotas gėlių puokštes, įvairius skanėstus, reklamos lankstinukus. Jie dainavo, grojo, dzūkiškai, suvalkietiškai, žemaitiškai kalbėjo ir deklamavo. Dažnas iš jų tikino turėsiąs drąsos ir gebėjimų pradėti savo verslą, kurti kaimo turizmo sodybas, steigti viešbučius ir parduotuves. Konkurso dalyviai žavėjo ir skoningais drabužiais, daug mergaičių buvo pasipuošusios pačių sukurtais papuošalais, kai kurios vilkėjo suknutes iš lino puoštas nertiniais.

Greitai salėje prabėgo pirmosios 2 val., komisijos nariai rašė pirmuosius balus, fiksavo pirmuosius pastebėjimus ir pastabas.

Po pirmosios pažinties salėje laukė naujas išbandymas – verslumo testas. Konkurso dalyviai pusvalandį labai susikaupę ieškojo to vienintelio teisingo atsakymo.

Kai komisijos nariai surinko testus, rūpestingi šeimininkai visus pakvietė papietauti. Įpusėjo diena, įpusėjo ir konkursas.

Po pietų mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Veisiejų TVM, Veisiejus ir Veisiejų regioninį parką.

Po pietų, kol mokiniai demonstravo vieni kitiems ir net 7 komisijos nariams savo gebėjimus ir išmonę, lydintiems mokytojams buvo suorganizuota ekskursija po mokyklą ir Veisiejų regioninį parką.

Moksleivių dar laukė paskutinė užduotis, kurioje ne teoriškai, o praktiškai teko įrodyti, kaip ruošiasi tapti tikrais savo darbo profesionalais. Užduočiai atlikti buvo keliami nemaži reikalavimai, tad moksleiviams teko pademonstruoti visas įgytas žinias bei gebėjimus. Kaimo turizmo darbuotojai serviravo stalus, viešbučių darbuotojai tvarkė ir puošė kambarius, smulkiojo verslo organizatoriai kompiuteriuose kūrė reklamos lankstinukus pasirinktai prekei.

Moksleivių darbų eigą akylai stebėjo komisijos nariai, pasižymėdami ir pagiriamuosius žodžius, ir pastabas. Kokia užduotis kam teko, lėmė burtai. Salėje vienas po kito buvo padengti įvairioms progoms skirti stalai. Konkurso dalyviai rinkosi staltieses ir servetėles, indus, įrankius, į vazas merkė gėles, stalus papuošė maloniomis smulkmenomis.

Būsimosios viešbučių darbuotojos Viesiejų TVM viešbutyje tvarkė kambarius svečiams. Jauniems ir vyresnio amžiaus jaunavedžiams, tėvams su vaikais, įsimylėjėliams šv. Valentino dienos proga, vasarotojams.

Atliktus darbus teko pristatyti, paaiškinti, kodėl užduotis atlikta būtent taip, kodėl pasirinkti vieni daiktai, o atsisakyta kitų. Būsimosios viešbučių darbuotojos nurodydavo, kelių žvaigždučių viešbutyje ar kelių gandrų kaimo turizmo sodyboje gali būti jų sutvarkytas kambarys.

Komisija vertino ne tik estetinį vaizdą, o ir patį pristatymą, moksleivių aprangą, apavą. Konkurso dalyviams teko atsakyti ir į klausimus.

Kai komisija susumavo vertinimus, prasidėjo apdovanojimai.

Komisijos pirmininkė, dr. A. Astromskienė per konkurso uždarymą sakė pirmiausia norinti padėkoti moksleivių tėvams, kurie juos tokius puikius išaugino. Ji negailėjo gerų žodžių ir pedagogams, mielų linkėjimų moksleiviams.

Veisiejų TVM direktorius S. Saladinskas įteikė po Padėkos raštą kiekvienai mokymo įstaigai, kurios konkursui parengė moksleivius.

Dr. A. Astromskienė paskelbė 6 geriausius, kuriems teko garbė ir atsakomybė kovoti konkurso „Žemės vaikai 2012“ finale. Birželio 15 d. Daugų TVM  profesijų konkursų nugalėtojai sieks „Žemės dukters“ ir „Žemės sūnaus“ titulų.

Įteikus apdovanojimus, nuaidėjus plojimams renginio šeimininkai svečiams dovanojo žaismingą ir humoristinį koncertą.

Šio konkurso pagrindinis tikslas buvo skatinti mokinių sumanumą, kūrybiškumą ir verslumą, formuoti praktinius įgūdžius bei stiprinti profesinio mokymo įstaigų partnerystės ryšius su verslo įmonėmis. Džiaugiamės turėję galimybę sudalyvauti šiame konkurse ir esame įsitikinę, kad tokios išvykos ugdo mokinių meilę darbui ir jų pasirinktai profesijai.

3 SVPT grupės mokinė Monika Jačunskaitė-Laurynienė

no images were found

Mūsų facebook puslapis

FB pageplugin test

Pamokų laikas

 • Pirmadienis - penktadienis
 • 1. 8:00 - 8:45
  2. 8:55 - 9:40
  3. 9:50 - 10:35
  4. 10:45 - 11:30
 • Pietų pertrauka
 • 5. 12:00 - 12:45
  6. 12:55 - 13:40
  7. 13:50 - 14:35
  8. 14:45 - 15:30
  9. 15:35 - 16:20

Mūsų draugai

 • cvkaunas
 • http://www.egzaminai.lt/naujienos/
 • http://www.smpf.lt/europass/epp
 • Švietimo informacinių technologijų centras
 • Švietimo ir mokslo ministerija
 • Ugdymo plėtotės centras
 • Vivateco
 • VšĮ Švietimo tinklas
 • webtau

Archyvas